2021 Banyo Dekorasyonu

Banyo Nasıl Dekore Edilmelidir

Banyo tasarımı açısından çeşitli fikirlerden yararlanmadan ya da hazır fikirleri evinizde uygulamadan önce dikkat etmeniz gereken prensipler vardır. Kendinize özgü banyo dekorasyon fikirleri ne sahip olabilmek için banyonuzu nasıl dekore edebileceğinizi düşünmeniz gerekir. Banyo dizaynınız için temel önceliklerinizi belirleyerek başlayın. Bir aile banyosunda küvet, ayrı duş, çift lavabo ve dolaplar olması istendiği için dekorasyon planlaması hayli uzun olacaktır. Diğer yandan daha ufak bir banyo sadece duş ve tuvalet gerektirebilir. Kendinize ne tür bir alan elde etmeyi umduğunuzu sorun ve banyo dekorasyon fikirleri açısından araştırma yapın. Rahatlamak için bir küvet mı arıyorsunuz yoksa daha çok canlandırıcı ve enerji dolu bir banyo mu hayal ediyorsunuz? Bu, seçtiğiniz armatürleri, donanımları ve renk düzenini etkileyecektir. 

2021 banyo dekorasyonu
2021 banyo dekorasyonu
2021 banyo dekorasyonu

Banyo Dekorasyonu

Sahip olduğunuz düzeni baştan aşağı değiştirmeyin. Sizin için işe yarar olan kısımları saklayın. Atık ve su borularının taşınması pahalı olabileceğinden, bu çok daha ucuz bir seçenektir. Armatürleri, yer döşemelerini ve karoları değiştirmek veya duvarları yeniden boyamak, tazelenmenin hızlı bir yoludur. Düzeniniz tam olarak doğru değilse, küçük ama etkili değişiklikler yapabileceğiniz yolları düşünün ve ev dekorasyon ürünleri seçiminizde uyum arayın. Örneğin, kapıları yeniden düzenlemek veya sürgülü kapıları takmak, yer kazanmak için mükemmel bir yoldur. Yerleşiminizi değiştirmeyi planlıyorsanız, banyonuzu dikkatlice ölçün. Kapı pencerelerinin ve varsa boruların konumuna dikkat edin. Grafik kağıdına bir taslak çizmek veya çevrimiçi bir tasarım aracı kullanmak yardımcı olabilir. Tarzınızı erkenden seçin, çünkü bu, göz önünde bulundurulacak donanım seçimini daraltmaya yardımcı olacaktır. Ana seçenekleriniz dönem stili, klasik veya çağdaş görünümdür. Çoğu zaman, kompakt bir alanda çok sayıda paket içerirler, bu nedenle muhtemelen birkaç yerleşim ipucu da seçeceksiniz.

2021 banyo dekorasyonu
2021 banyo dekorasyonu
2021 banyo dekorasyonu
2021 banyo dekorasyonu

Banyo Dekorasyon Ürünleri

Banyo alanınız hakkında iyi düşünün ve en uygun seçimleri yapabilmek için her daim aklınızda bulundurun. Havalandırmanın banyonuz için oldukça önemli olduğunu unutmayın. Depolama, banyonun atmosferini ve kullanışlı olmasını aynı anda etkileyebilen bir unsurdur. Ufak bir cam raf yeterli olmayacaktır. Tuvalet malzemeleri gibi ev aksesuarları asla banyoda güzel görünmez. Duşun zemininde şampuan şişeleri durmaz. Ekstra havlular için alana sahip önemli bir makyaj masası akıllıca bir satın alımdır. Yüzeyler bir banyoyu yapar ya da bozar. Kaba, eskimiş fayanslardan daha eski hissettiren çok az şey vardır. Fayanslarınızı seçmeden önce oda oranlarınızı düşünün. Çok renkli tasarımlar küçük bir alan için fazla meşgul edici olabilirken, büyük bir banyoya ilgi ve sıcaklık katmanın ideal bir yolu olabilir.

2021 banyo dekorasyonu
2021 banyo dekorasyonu
2021 banyo dekorasyonu
2021 banyo dekorasyonu