Ev İçi Duvar Dekorasyonları

Ev İçi Duvar Dekorasyonları

Ev dekorasyonu yapılırken mobilyalar ve aksesuarlar gibi duvarlarında dikkatle dekore edilmesi gerekir. Ev içi duvar dekorasyonu sırasında duvarlar kullanılan tarza bağlı olarak boyanabilir ya da duvar kağıdı ile kaplanabilir. İkisi arasında seçim hem kullanılan tarza hem de ayrılan bütçeye bağlı olarak yapılabilir. Boyansın ya da duvar kağıdı yapılsın önemli olan uyumun yakalanmasıdır. Bunun için mobilyaların rengi kadar evin genişliği de göz önüne alınmalıdır. Küçük olan evlerde açık renklerin tercih edilmesi doğru olacaktır. Açık ve pastel renkler içeriyi daha geniş ve aydınlık gösterecektir. Duvarın boya ya da duvar kağıdı ile kaplamanın ardından da asılacak olan aksesuarların seçimi de önemlidir. Çerçeveler, aynalar, resimler, tablolar da seçilirken abartılmamalıdır. Evin şıklığını arttıracağım derken kafa karışıklığı yaşanmasına da izin verilmemelidir.

En Çok Tercih Edilen Duvar Kağıtları

Duvar kağıtları eski zamanlarda çok modayken geçen zaman içinde popülerliğini kaybetmişti. Son birkaç yıldır ise duvar kağıtları tekrar çok moda oldu. Artık neredeyse ev dekorasyonunun vaz geçilmezi oldu dense yeridir. Bütçesi yeterli olmayan kişiler dahi en azından evin bir duvarını olsun duvar kağıdı ile kaplamakta ve ayrı bir hava katmaktadırlar. En çok tercih edilen duvar kağıtları arasında ise bu yıl üç boyutlu olanlar, geometrik ya da asimetrik desenli olanlar kadar aynı zamanda doğal taş desenli olanlar çok tercih ediliyor. Bütün duvarların bu şekilde desenli olan kağıtlar ile kaplanması karışık bir görünüm oluşturacağından bir duvar desenli kağıtla kaplanırken kalan üç duvar ise daha düz desenleri olan kağıtlar ile kaplanmalıdır.

Ev İçi Duvar Dekorasyonları

Televizyonlarda yayınlanan dizilerdeki ev dekorasyonu sırasında en son trendler takip edilmektedir. Yapılan duvar dekorasyonu aynı zamanda onların izleyicileri için de son ev dekorasyonu için yaratıcı fikirler vermektedir. Kimi zaman evin yapısının uygun olmasıyla aynı dekorasyon uygulanırken kimi zaman da evin yapısı uygun olmadığında ise bazı fikirlerinden yararlanılmaktadır. Sadece mobilyalarda değil ayrıca aksesuar seçiminde de dizilerden ilham alınmaktadır. Siz de bu dekorasyonlardan yararlanarak evinize yeni bir hava katabilirsiniz.