Asma Tavan Modelleri

Asma Tavan Modelleri

Dekorasyon yapılırken bütünsel olarak görselliğin tam olması amaçlanır. Bu anlamda da asma tavan modelleri dekorasyonun tam olmasını isteyen kişilerin tercihleri arasında yer alıyor. Eskiden daha çok iş yerlerinde görülen dekoratif asma tavanlar artık evlerinde vazgeçilmezi olarak bulunuyor. Salonda, koridorda, mutfakta, yatak odasında hatta çocuk odalarında da çok fazla kullanılıyor. Evin dekorasyonuna uygun olarak seçilen modeller tavana uygulandığında çok daha şık bir görünüm elde edilmesi mümkün oluyor. Asma tavanlar eskiden sadece alçıpan kullanılarak yapılıyordu ama günümüzde gelişen teknoloji ile farklı malzemeler ile de farklı ve modern asma tavanlar yapılabiliyor. Daha önce uygulanmış ve çok şık olan asma tavanların evinize de ayrı bir hava katacağından emin olabilirsiniz.

asma-tavan-dekoru
asma-tavan-dekoru
asma-tavan-dekoru

Asma Tavan Trendleri

Her dekorasyon tarzı için asma tavan modelleri seçimi farklı olabiliyor. Alçıpan asma tavanlar çok tercih edilirken fiyatlarının uygun olması ile de yaptırılmak istendiğinde bütçelerinde zorlanmasına gerek kalmıyor. Seçilecek model sırasında dekorasyon kadar önemli olan bir diğer nokta ise odanın büyüklüğü oluyor. Eğer salon ya da asma tavanın yapılacağı oda büyükse istenen her model seçilebiliyor. Biraz daha küçük olması halinde ise buna uygun modellerin seçilmesi gerekiyor. Asma tavanda yapılacak gizli ışıklar ile özellikle akşam olduğunda çok şık bir ortama sahip olunuyor. Pek çok kişi salonunda asma tavanı mutlaka yaptırırken zevk sahibi ve dekorasyona önem veren kişiler ise evin diğer bölümlerinde de asma tavan yaptırıyor. Suya dayanıklı olan alçıpanların üretilmesi, metal levhaların da asma tavan uygulamalarında kullanılabiliyor olmasıyla ıslak zeminler diye kabul edilen banyolarda da yapılması mümkün oluyor.

asma-tavan-dekoru
asma-tavan-dekoru
asma-tavan-dekoru

Şık Asma Tavan Modelleri

Birbirinden şık asma tavan modelleri resimleri ile sizlere seçim hakkı sunuyor. Bunun yanında hayal ettiğiniz modeli tarif etmeniz halinde ise asma tavan ustası tarafından yapılarak eşsiz bir asma tavana sahip olmanız da mümkün oluyor. Asma tavan firması ile fikir alış verişi yaparak eviniz için en uygun olacak modeli bulabilirsiniz. Salonda ya da diğer bölümlerde yapılacak asma tavan dekorasyona uygun olan renklerde boyanarak özel bir havayı da evinize katabilir.

asma-tavan-dekoru
asma-tavan-dekoru
asma-tavan-dekoru

Diğer Sitemizdeki İçeriklere de Göz Atabilirsiniz