2022 Pantone Rengi Very Peri’yi Ev Dekorasyonunda Nasıl Kullanabilirsiniz?

2022 Pantone Rengi Very Peri’yi Ev Dekorasyonunda Nasıl Kullanabilirsiniz?

2022 Pantone Rengi Very Peri’yi Ev Dekorasyonunda Nasıl Kullanabilirsiniz ? 2022 yılına giriş yapmaya hazırlandığımız şu günlerde ev dekorasyonu ile ilgili de yeni yılın moda akımları açıklanmaya başlandı. Küresel renk otoritesi olarak bilinen Pantone, 2022 yılının dekorasyon rengini seçti. 2022 yılının ev dekorasyonu rengi olarak Very Peri rengini seçen Pantone, bu yılı temsil eden rengi de açıklamış oldu. Peki, ev dekorasyonu içerisinde Very Peri rengi nasıl kullanılmalıdır?

Pantone Rengi Very Peri’yi Ev Dekorasyonunda Nasıl Kullanabilirsiniz?

2022 yılını temsil eden renk Very Peri, mavi, mor ve kırmızı rengin muhteşem birleşimi ile ortaya çıkan sıcacık bir renktir. Pantone kataloğunda yer almayan ve renk dünyasına yeni kazandırılan Very Peri rengini bu yıl ev dekorasyonu içerisinde de sıkça göreceğiz. Duvarlar, mobilyalar, ev tekstili ürünleri ve diğer pek çok dekorasyon detayında Very Peri rengi ile modern bir yaşam alanı hazırlayabilirsiniz.

Hayatımızın her alanında renklerin psikolojik olarak etkisi olduğunu biliyoruz. Kıyafet seçimlerinizden yaşam alanlarınızdaki tüm eşyalarınızda tercih ettiğiniz renkler sizleri de etkiliyor. Bunun için bu yıl enerjisi yüksek ancak insanı sakinleştirerek mutlu edecek enerjiye sahip olan yeni bir renk kazandırıldı.

Very Peri rengi daha çok insanı sakinleştirdiğine inanılan bir enerjide olan bir tona sahiptir. Sıcak tonlar içerisinde yer alan Very Peri rengini evinizin her yerinde kullanmanız mümkündür. Pantone kataloğuna yeni kazandırılan Very Peri rengi hem oldukça canlı bir tona hem de bir o kadar sakinleştirici etkiye sahiptir. Ev dekorasyonu içerisinde Very Peri rengini baskın olarak kullanabilirsiniz. Evinizin her odasında dilediğiniz şekilde kullanabileceğiniz Very Peri rengi ile yaşam alanlarınızın enerjisini yükseltebilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Yeni Akım: Very Peri Rengi


Retro tarzı ile bağdaştırılan Very Peri rengi ile artık evlerinizde farklı bir stil oluşturabilirsiniz. Sizler de 70’lerin ruhunu yaşam alanlarınızda yansıtmak istiyorsanız 2022 yılının rengi olarak seçilen Very Peri rengini tercih edebilirsiniz.

Very Peri rengi gökyüzünün ferahlık hissini yansıtan ve yaşam alanları içerisinde de pek çok tarz ile uyum sağlayabilecek bir renktir.

Ev dekorasyonunda Very Peri rengini ev tekstili ürünlerinde tercih edebilirsiniz. Perdeler, yatak örtüleri gibi ürünlerinizde sıkça tercih edebileceğiniz Very Peri rengi ile diğer renkler ile de kontrast olarak kullanabilirsiniz.

Açık renkler ile eşsiz bir uyum içerisinde olan Very Peri rengini yatak odasında sıkça tercih edebilirsiniz. Yatak başlıklarını renkli kullanmak bu yılın en önemli dekorasyon detayları içerisinde yer almaktadır. Sizler de yatak başlıklarınızı Very Peri rengi ile tamamlayarak daha konforlu ve dingin bir yatak odası alanı hazırlayabilirsiniz. Nevresim takımları, battaniyeler ve yatak odasında kullandığınız perdeleriniz için de tercih edebileceğiniz Very Peri rengini daha soft ve sade tonlar ile birleştirerek daha fazla vurgulayabilirsiniz.

Ferah bir oturma odası dizayn etmek için de Very Peri rengini tercih edebilirsiniz. Duvar rengi olarak oldukça şık bir seçim olabilen Very Peri rengini benzer tonlar ile de birleştirerek oturma odası dekorasyonunda kullanabilirsiniz.


Very Peri renginin içerisinde de bulunan mor ve mavi tonlarını salon dekorasyonu içerisinde dağıtarak kullanabilirsiniz. Mobilyalarınızı daha renkli tercih etmeyi seviyorsanız pek çok renk ile birlikte kullanabileceğiniz Very Peri rengi sizler için en doğru seçimlerden biri olacak. Dengeli bir renk dağılımı avantajı sunan Very Peri rengini halılarınızda ve duvarlarınızda tercih ederek daha modern bir salon dekorasyonu hazırlayabilirsiniz.