Dresuar Nedir ? Dresuar Modelleri ?

Dresuar Nedir ? Dresuar Modelleri ?

Dresuar nedir sorusuna, ayakları ve çekmeceleri olan, minimal boyutlarda sehpalardır şeklinde cevap verebiliriz. Evlerimizin giriş kısmında, antre kısmında yer alırlar. Dresuar dilimize Fransızca’dan geçmiştir ve günlük kullanımda pek kullanılmayan sözcüklerden biridir. Sadece görsel amaçlı olarak değil, aktif ve işlevsel olarak da kullanılabilen bir mobilya çeşididir. Şimdi sizlerle bizim seçtiğimiz dresuar modelleri gelin birlikte inceleyelim.

Son yıllarda kullanımı yeniden ön plana çıkan, antre-salon-yatak odası için farklı modelleri ve olan, hoş görünüm oluşturan aksesuar. Ayna ile, markiz ve bench ile eşlik eden tamamlayıcılarla zenginleştirmek mümkün.

Eve gelince kapı anahtarınızı, cüzdanınızı, araba anahtarınızı, telefon yada diğer üzerinizde taşıdığınız kişisel eşyalarınızı bıraktığınız möble. Şöyle de diyebiliriz; kapıdan çıkmadan önce yanınıza almayı unutmamanız gerekenleri koyduğunuz, son alınacaklar mobilyası. Üzerinde ayna olması da elzemdir. zira; kapıdan çıkıp dış dünyaya açılmadan hemen önce dresuar aynası son kontrollerinizi yapabileceğiniz minik alandır.

Dresuar Modelleri

Dresuar ev telefonlarının yoğun şekilde kullanıldığı dönemlerde evlerin olmazsa olmaz aksesuarı, zorunlu ihtiyaç mobilyası konumundaydı. Yenilenen teknoloji ile birlikte raflara kalkan dresuarlar, dekorasyon trendleri ile birlikte tekrar evlerimize girer oldu. Ve yine şu an ki dönemde iç mimarların ve evini dekore etmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Mobilya aksesuarcılarında kolayca bulabileceğiniz modern dresuar modelleri mevcut. Dresuar takımı evinizin giriş kısmında aktif olarak kullanabileceğiniz yada aksesuar için koridorda iyi bir yere konumlandırabileceğiniz güzel bir aksesuar.

Fiyat olarak bakılınca, fiyat performans ürünü olarak kabul etmek çok zor olan bu mobilya çeşidi, boyutuna göre pahalı görünebilir. İşlevsel kısmından bakarsak, yaptığı iş ücretinin karşılığını veriyor diyebiliriz. Tam evden çıkacağınız anda, almayı unuttuğunuz bir eşyanız dresuarın üzerinde duruyor, alıp çıkabilirsiniz. Yada makyajınız da bir hata veya eksik kalan bir kısmı son anda dresuar aynasından kontrol edip sabahınızın mahvolmasını engelleyebilirsiniz.

Genellikle aynalı olarak tercih edilen dresuarların, aynasız dekoratif amaçlı olarak kullanılan modelleri de mevcuttur. İhtiyacınıza ve zevkinize göre, yada amacınıza göre istediğiniz modeli tercih edebilirsiniz.

Dresuar modelleri hakkında görselleri inceleyip fikir sahibi olabilirsiniz.