Ebeveyn Banyoları için Tasarım ve Dekorasyon Fikirleri 

Evin belki de en rahat edilen bölümü olan ebeveyn banyoları için tasarım ve dekorasyon alanında birçok seçenek bulunmaktadır.

Modern tarzdan rustik tarza kadar birçok seçeneği içinde barındıran ebeveyn banyo dekorasyonu sayesinde, banyonuza kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz. Dilerseniz ebeveyn banyonuza çift lavabo koydurarak sıra bekleme derdinden kurtulabilirsiniz.

Ebeveyn banyosu kişisel eşyalarınızı rahatlıkla istediğiniz yere konumlandırabildiğiniz bir banyo türüdür. Size ait olduğu için sizin kişisel bakım malzemelerinize kimse dokunmaz ve aradığınız eşyanızı bıraktığınız yerde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Birçok ebeveyn banyosu türü bulunmaktadır. Bunlar, ebeveyn retro banyo, hamam ebeveyn banyo, endüstriyel görünümlü ebeveyn banyo, mermer ebeveyn banyo, minimalist ebeveyn banyo, country ebeveyn banyo, siyah beyaz ebeveyn banyo, eklektik ebeveyn banyo, modern sanat görünümlü ebeveyn banyodur.

Ebeveyn Retro Banyo

Ebeveyn banyoları arasında belki de en beğenilen tarz ebeveyn retro banyo çeşididir. Büyük ve geniş bir küvet, retro bir kurna, sizi eskilere götürmeye yetecektir. Banyonuzun içini su doldurup esanslar damlatırsanız, gün içinde yaşadığınız tüm olumsuzluklardan kurtulup, evinizin huzurlu atmosferine kendinizi bırakabilirsiniz. Küvetinizin üzerine koyabileceğiniz şık bir aydınlatma, retro küvetinizin daha görünür olmasını sağlayacaktır.

Retro banyolarda dolaplar daha düz ve basittir. Yer döşemelerini desenli olarak seçmek de retro banyolara şık bir detay olarak eklenebilir.

Hamam Ebeveyn Banyo

Ebeveyn banyonuz küçük olsa bile onu rahatlıkla hamama çevirtebilirsiniz. Tahtalarla döşeli oturaklarında terlemenizi ve yan tarafta bulunan serin su ile duş almanızı kolaylaştıran bir tür olarak hamam ebeveyn banyo, son dönemlerin trend ebeveyn banyo çeşitlerinden birisidir.

Endüstriyel Görünümlü Ebeveyn Banyo

Tarzını konuşturmak isteyenlerin tercihi endüstriyel görünümlü banyolardır. Banyonuzu bu endüstriyel görünüme kavuşturmak için duvarlarına tuğla görünümlü döşemeler kullanabilirsiniz. Ahşap bir dolap ile endüstriyel banyonuza ayrı bir görsel katabilirsiniz. Tuğla ve ahşabın uyumuna yakışan beyaz bir küvetle endüstriyel görünümlü ebeveyn banyo oluşturabilirsiniz.

Mermer Ebeveyn Banyo

Taşlardan hoşlanıyorsanız, neredeyse birçok detayında mermer kullanılan ebeveyn banyolarını tercih edebilirsiniz. Açık renk mermerden oluşan banyo tezgahı, mermer zemin ve mermer duvarlar, ebeveyn banyonuza ferah bir görünüm kazandıracaktır.

Minimalist Ebeveyn Banyo

Abartılı tarzda ebeveyn banyolarını tercih etmeyenler için minimalist tarzda döşenen ebeveyn banyo kurtarıcı olacaktır. Eski tarz bir küvetin üzerine şık bir aydınlatma, sade ve basit dolaplar ve minik bir duş, minimalist ebeveyn banyosu için yeterli olan detaylardır.

Country Ebeveyn Banyo

Country tarzında dizayn edilen ebeveyn banyo, gümüş lavabo armatürleri, mermer banyo tezgahı, açık renkli bir küvet, rustik detaylar ile ilgi çekici bir hale getirilmiştir. Klasik tarzı seven kişilerin en çok tercih ettiği dekorasyon tarzıdır.

Siyah Beyaz Banyo

Siyah ve beyaz rengin uyumunu seven, ciddi bir görüntüyü banyosunda kullanmak isteyen kişilerin tercihi siyah beyaz ebeveyn banyosudur. Detaylarda siyah ve beyaz haricinde başka bir renk kullanılmaz. Siyah bir tezgah ve beyaz dolaplar, ya da tam tersi uygulama ile banyonuzda çekici bir görüntü elde edebilirsiniz. Dilerseniz aynanızın rengini de siyaha yakın bir renk tercih edebilirsiniz.

Eklektik Ebeveyn Banyo

Ahşap renginde klasik tarzda koyu renkli dolaplar, köşeli olarak koyulmuş sade ve şık bir küvet, koyu renkli yer döşemesi ve tezgah üstü arka plan döşemesi parlak ve desenli olarak dizayn edilmiş bir banyo ile tarzınızı zirveye ulaştırabilirsiniz. Duvar döşemelerindeki simetrik şekiller, tüm ilgiyi toplayacak nitelikte olmalıdır. Gösterişli ortamlardan hoşlanan kişiler için eklektik ebeveyn banyo iyi bir tercih olacaktır.

Modern Sanat Görünümlü Ebeveyn Banyo

Adından da anlaşılacağı gibi sanat görünümlü banyonun içerisinde tablolar, heykeller gibi sanatsal objeler bulunmaktadır. Bu tarz banyolarda yaratıcılığınızı en üst seviyelere taşıyabilirsiniz. Lavabolar, dolaplar ve tezgah çağdaş bir tarzda dekore edilmiştir. Açık renkli banyo dolapları sayesinde banyoya aydınlık bir görünüm kazandırılmıştır. Duvara asılmış olan tabloların ön planda olmasını sağlamak için açık renkli duvar boyaları, modern sanat görünümlü ebeveyn banyolarında kullanılmıştır. Birkaç küçük dekor ilavesi dışında çok fazla aksesuar kullanılmasına gerek olmayan banyoda, tezgahın üzerine ufak bitkiler koyarak ortamı daha şık bir şekle dönüştürebilirsiniz.

Ebeveyn banyoları için tasarım ve dekorasyon seçeneklerinden sizin için en uygun olanı yaptırabilir ve bu eşsiz ebeveyn banyosunun keyfini çıkarabilirsiniz.