En iyi 10 Saksı Dekorasyonu

En iyi 10 Saksı Dekorasyonu

En iyi 10 saksı dekorasyonu yazımızda evinizi yeşille boyayabileceğiniz ve dekoratif hale getirebileceğiniz örneklerden bahsedeceğiz. Evinize yerleştirdiğiniz her odada kullanacağınız saksı modelleri önemlidir.

Saksı modelleri seçerken evinizin hangi tarzda döşendiğine dikkat etmelisiniz. Örneğin eviniz klasik tarzda eşyalar içeriyorsa buna uygun tarzda saksı modeli tercih etmelisiniz. Spor tarzda eşyalarınız varsa yine buna uygun bir model tercih etmelisiniz. Aksi takdirde tarzlar birbirleri ile çatışacaktır. Büyük alanlarınızda daha büyük bitkiler tercih etmek alanınızın ambiyansını değiştirecektir. Büyük bitkiler kullanmak istiyorsanız buna uygun büyük saksılar tercih etmelisiniz.

Bitkiye Göre mi Saksı Seçmeliyim?

En iyi 10 saksı dekorasyonu için sizlere özel hazırladığımız görsellerimizi de inceleyebilirsiniz. Yetiştirmek istediğiniz bitkilere karar verdikten sonra öncelikle bitki için en uygun biçimdeki saksıyı seçmelisiniz.

Bunu seçtikten sonra dikkat etmeniz gereken kullanacağınız alandaki eşyalara uyum sağlaması olacaktır. Son dönemlerin en popüler ve şık saksı modellerinde ise öncülüğü ahşap görünümlüler yapmaktadır. Hem zengin bir hava verir hem de bitkilerin yeşili ile harika bir renk uyumu sağlar.