Ev Girişi Antre Dekorasyon Fikirleri

Ev Girişi Antre Dekorasyon Fikirleri

Ev Girişi Antre Dekorasyon Fikirleri ile ilham veren alanlar oluşturabilirsiniz. Yaşam alanlarında dekorasyonunuz ile ilgi ilk fikri sunacak olan yer antrenizdir. Dar antreleri daha kullanışlı ve ferah alanlar haline dönüştürmek sanıldığı kadar zor değil. Konuklarınızı karşılayacağınız evinizin giriş kısmı ne kadar küçük olursa olsun ev girişi antre dekorasyon fikirleri ile stil sahibi bir antre dekorasyonu hazırlayabilirsiniz.

Alanın Büyüklüğüne Göre Depolama Alanları Seçin


Antrelerde genellikle portmantolar en çok tercih edilen mobilyalardandır. Ancak küçük antreler için portmanto modelleri pek uygun bir seçim olmayabilir. Küçük alanlarda hem sizlere yeterince depolama alanı sunacak hem de alanı daraltmayacak farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Duvara monteli depolama rafları dar antreler için en uygun çözümlerden biri olabilir. Üstelik alanı hem elverişli kullanabilir hem de ihtiyacınız olandan daha fazla çekmece, askılık ve rafa sahip olabilirsiniz.

Stilinizi Yansıtın

Evinizin diğer odalarında olduğu gibi antrelerde de stilinizi yansıtmak oldukça önemlidir. Sevdiğiniz renklerin dışında antredeki duvarlar için tablolar ve çeşitli dekoratif aksesuarla da sizleri yansıtan detaylardan olacaktır. Özellikle dar alanları dekore ederken çiçeklerin pozitif enerjisinden yararlanabilirsiniz. Her zaman sadece size özgü bir ev dekorasyonu hazırlamak için kalıpların dışına çıkabilirsiniz. Bu sayede sizi yansıtan bir antre dekorasyonu ile evinize gelen misafirlerinizin de sizin hakkınızda fikir sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

Antrelere Oturma Alanları Kazandırın

Mini sedirler, puflar, sandalyeler veya banklar arasında antrenizin büyüklüğüne uygun bir mobilya tercih edebilirsiniz. Özellikle evinizin giriş kısmına kazandıracağınız oturma alanları misafirlerinizin ve sizin için de büyük bir konfor sunacaktır. Minimalist mobilyalar dar antreler için sizlere büyük bir kolaylık sunabilecektir. Şık bir tabure ile bile antrenizde oturma alanı oluşturabilirsiniz.

Antre Duvarları Boş Kalmasın

Genellikle antre dekorasyonu ile ilgili yapılan en büyük hatalardan biri de duvarları her zaman geri planda bırakmaktır. Özellikle antre gibi daha az eşyanın kullanıldığı alanlarda duvarları daha fazla ön plana çıkartabilirsiniz. Bu sayede de evinizin giriş kısmına göz alıcı bir şıklık kazandırabilirsiniz. Sevdiğiniz ve stilinizi yansıtabileceğiniz büyük tabloların yanı sıra aile fotoğraflarınız da yine antrenizi kişiselleştirmek ve dekore etmek için tercih edebileceğiniz detaylardandır. Üstelik biraz daha sınırları zorlayarak antre duvarları için mini raflar tercih edebilir ve bitkileriniz ile ev giriş alanını daha ferah bir alan haline dönüştürebilirsiniz.

Modern Bir Halı İle Antre Dekorasyonunuzu Tamamlayın


Misafirlerinizin kapıdan içeri girer girmez ilk olarak dikkat edeceği detaylar arasında halınız bulunmaktadır. Renkli ve oldukça çekici bir halı modeli tercih ederek evinize daha çekici bir görünüm kazandırabilirsiniz. Ev girişinizin büyüklüğüne uygun olarak tercih edeceğiniz şık ve zarif bir halı modeli ayrıca evinizin geri kalan dekorasyonu ile ilgili de fikir sunacaktır. Eskitme halılar ev girişi için en çok tercih edilen halı modellerindendir. Kilim ve yuvarlak halı modelleri de yine antreler için en uygun halı çeşitleri arasında yer almaktadır.

Antre Dekorasyonunun Anahtarı: Aydınlatma Sistemleri

Antreler için tercih edeceğiniz aydınlatma sistemleri diğer odalardan daha farklı olmalıdır. Özellikle bölgesel aydınlatma ile antrenizin havasını birden değiştirebilirsiniz. Ayrıca ev girişi antre dekorasyon fikirleri için tercih ettiğiniz stile uygun bir aydınlatma seçmelisiniz. Dekoratif abajurlar ve duvar aplik modelleri antreler için en çok tercih edilen aydınlatma sistemleridir. Tasarımınızı daha fazla ön plana çıkartmanıza yardımcı olacak olan aydınlatma sistemleri kesinlikle küçük bir alanın bile daha geniş görünmesini sağlayabilmektedir. Daha göz alıcı ve modern bir ev girişi antre dekorasyonu için özel aydınlatma sistemlerini de tercih edebilirsiniz.