Ev Girişi Dekorasyonları

2021 Ev Girişi Dekorasyonları

Ev girişi dekorasyonları bir çok insan tarafından genellikle arka plana atılır. Ancak bu oldukça yanlıştır, her konuda olduğu gibi ev için de ilk izlenim çok önemlidir. Evin girişi sizi ve misafirleriniz karşılayan yerdir. Bu sebeple holün dekorasyonu dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Holünüz, diğer odaların dizaynları arasında bağlayıcı olabilecek şekilde ya da tamamen bağımsız ve kendine özgü olarak da dekore edilebilir. Tercih edeceğiniz dekorasyon nasıl olursa olsun mümkün olduğunca minimalist ve fonksiyonel olması önemlidir.

Hol dekorasyonuna başlarken

Evinizin girişini dekore ederken yapılabilecek en büyük yanlışlar; kalabalık görünüme sebep olabilecek çok fazla eşya kullanmak, yetersiz depolama ve yetersiz aydınlatmadır. Hol için ev dekorasyonunda kullanılan dekor ürünleri arasından kullanmanız gerekenler, yeterli depolama alanına sahip bir vestiyer, büyük bir ayna ve minimalist aksesuarlardır.

Işıklandırma da dikkat edilmesi gereken bir konudur. Yeterince ferah görünen ve aydınlık bir giriş için gerekirse birden fazla aydınlatma tercih etmelisiniz. Tavan aydınlatmasının yetersiz kaldığı evlerde ilave olarak abajur ya da led kullanabilirsiniz. Çoklu aydınlatma kullanmak her tarz ve büyüklükteki hol için olumlu etki yaratacaktır.

Giriş kapısının karşısında şık bir dresuarla birlikte kullanacağınız ayna ve küçük aksesuarlar ortama şıklık katacak ve sıcak bir hava yaratacaktır. Tercih edeceğiniz mobilya ve aksesuarların evin diğer bölümleriyle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Ev Girişi Dekor Ürünleri

Evinizin holünde merdiven varsa onu dekorasyonun bir parçası olarak değerlendirebilirsiniz. Merdiven korkulukları, basamakları, aydınlatması ve duvarları holün bir parçası olarak ele alarak dekore ederseniz çok daha zengin bir tasarım ortaya çıkacaktır.

Evin her yerinde olabileceği gibi girişte bulunan duvarlar için de en çok tercih edilen duvar kağıtları arasından zevkinize uygun olanı seçip kullanmak, bu alanda çarpıcı bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. İhtiyacınıza uygun ve yeterli depolama alanına sahip olarak seçeceğiniz portmantonuza entegre edebileceğiniz şık ve basit bir bench ya da puf kullanabilir, çeşitli renk ve desenli minderlerle süsleyebilirsiniz. Oldukça kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz bu yöntem eviniz girişine kesinlikle değer katacaktır.