Ev İçin Harika Geri Dönüşüm Fikirleri

Ev İçin Harika Geri Dönüşüm Fikirleri ve önerilerimiz ile he kendinize yeni bir hobi edinecek hem de evinize kullanışlı eşyalar kazandırabileceksiniz. Geri dönüşüm fikirleri ile artık biraz daha az atık çıkartabilirsiniz.

Doğayı korumak adına son dönemlerde oldukça popüler hale gelen geri dönüşüm fikirlerini sizler de evlerinizde deneyebilirsiniz. Ev için harika geri dönüşüm fikirleri listemizi hemen inceleyebilir ve sizler de deneyebilirsiniz.

Evde Yapabileceğiniz Geri Dönüşüm Fikirleri

Atık tüketiminin azaltılması amacı ile geliştirilen geri dönüşüm projelerine sizler de evlerinizden desek olabilirsiniz. Tekstil ürünleri, plastikler ve ahşaplar ile cam gibi bütün atıkları tekrar dönüştürerek farklı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Evde yapabileceğiniz geri dönüşüm fikirleri tavsiyelerimize göz gezdirebilirsiniz.

Karton Tabaklardan Duvar Dekorasyonu Ürünleri

Karton bardaklar ve tabaklar en çok kullanılan ürünlerdendir. Ancak bunları atmak yerine harika bir fikir ile tekrar geri dönüşüm projesi kapsamında kullanabilirsiniz. Özellikle duvar tabağı fikri ev dekorasyonu için sıklıkla tercih edilen önerilerdendir.

Sadece plastik veya karton tabakları birbirinebirleştirerek şık bir duvar dekorasyonu ürünü oluşturabilirsiniz. Üstelik duvar renginiz ile uyumlu olacak şekilderenklendirebilir ve odanızın havasını değiştirebilirsiniz.

Ampullerden Minyatür Vazolar

Evlerde belki de en çok çöpe giden ürünlerden biri ampullerdir. Ancak bunları atmak yerine farklı şekillerde değerlendirerek tekrar kullanabilirsiniz. Masanızda kullanabileceğiniz küçük minyatürvazolaradönüştürebilirsiniz.

 Bunun için biraz dikkatli olmanızda yarar vardır. Bir yerinizi kesmeden ve ampulü kırmadan tepe bölgesini çıkartın.Daha sonra içerisine az miktar su ekleyerek sevdiğiniz bitkileri yerleştirebilirsiniz.

Dilerseniz aynı yöntemle ampulleri rengârenk boyayarak mumluk şeklinde de kullanabilirsiniz. Kullanmadığınız birkaç tane ampulü halat bir ip ile bağlayarak duvar için dekoratif bir eşya da hazırlayabilirsiniz.

Ahşap Kasalardan Kitaplıklar

Ahşap kasalardan eviniz için pek çok farklı dekoratif ürün oluşturabilirsiniz. Özellikle ev dekorasyonunuzu doğal bir parça ile tamamlamak isterseniz seçiminizi ahşap kasalardan işlevsel kitaplıklardan yana kullanabilirsiniz.

 Mobilyalarınız veya duvarınız ile uyumlu olacak şekilde kasaları renklendirebilirsiniz. İstediğiniz büyüklükte ve genişlikte hazırlayabileceğiniz bu kitaplıklar ile hayal ettiğiniz kitaplığınızı kendiniz oluşturabilirsiniz.

Cam Şişlerden Mumluklar

Cam ürünlerin hemen hepsini geri dönüşüm fikirleri kapsamında eviniz için yeniden değerlendirebilirsiniz. Sadece küçük birkaç dokunuş ile evinizi romantik bir hava katacak mumluklara dönüştürebilirsiniz.

Bunun için renkli ipleri ve boyaları da kullanabilirsiniz. Hayal gücünüze güvenerek ortaya çıkaracağınız tasarımlar ile evinize çok şık ve kullanışlı mumluklar kazandırabilirsiniz.

Ayakkabı Kutularından Organizerler

Evinizde pek çok ayakkabı kutusu olabilir. Ancak bunları atmak yerine yeniden kullanabilirsiniz. Bunun için sprey boyalar işinize yarayacaktır.

Hazırlayacağınız şık ve dekoratiforganize kutular sayesinde evdeki pek çok şeyin de dağınık durmasının önüne geçebilirsiniz. Evinizin tüm odalarında işinize yarayacak bu kutular sizler için de harika bir geri dönüşüm fikri olacak.

Eski Çoraplar İle Oyuncaklar

Eskiyen çoraplarınızı çöpe atmak yerine çocukları keyifle oynayacağı ve eğleneceği şekilde oyuncaklar üretebilirsiniz. Eğer eliniz bu tarz işler için yatkınsa eski tişörtler için de aynı yöntemi tercih edebilirsiniz.

Eski çoraplardan oyuncak yapmak için içine biraz pamuk doldurmanız yeterli olacaktır. Daha sonra dikerek üzerine düğmelerden gözler yapabilirsiniz.

Eski Kutulardan Saksılar

Metal kutuları çöpe atmak yerine onları saksı olarak kullanabilirsiniz. Bunun için dilediğiniz büyüklükteki metal kutuları kullanabilirsiniz.

Rengârenk boyayacağınız minik teneke kutuları balkon demirlerinize sabitleyerek balkonunuzu küçük bir bahçeye çevirebilirsiniz. Ev için harika geri dönüşüm fikirleri tavsiyelerimizi sizler de evlerinizde deneyerek doğanın temiz kalmasına yardımcı olabilirsiniz.