Filli Boya 2021 Renk Kartelası

Filli Boya 2021 Renk Kartelası

Boya’nın önde gelen markalarından Filli Boya, özel renk kartelasını şık evler adı altında yayınladı. Tarzınızı yansıtmak için standart renklerin ötesine geçmek istiyorsanız şık evler tablosundan uygun renk tonunu seçip evinize, ofisinize veya farklı yaşam alanlarınıza uygulayabilirsiniz. İç mekan için renk seçerken kullandığınız ışığın renk üzerindeki etkisini göz önünde bulundurmayı unutmayın. İşte Filli Boya Şık evler serisi boya renk kartelası.

2021 Trend Renkleri

  • Yaşam Kaynağı
  • Yalın
  • Zamanın Ruhu
  • Öze Dönüş

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Untitled-12.jpg
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Untitled-1.jpg
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı renk2-.jpg
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı renk1.jpg

Yaşam Kaynağı 2021 Trend Renkleri

“Çevre” ve “sürdürülebilirlik” son yıllarda en sık duyduğumuz kelimeler arasında bulunuyor. Peki, bu kavramlar acaba neden insanlığı bu kadar yakından ilgilendiriyor?


Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Untitled-2s.jpg

Dünyada artan nüfusa paralel olarak içilebilir su başta olmak üzere hayatı var eden tüm kaynaklar hızla tükeniyor, elimizde kalanları korumak ise her gün daha büyük önem kazanıyor.
Rakamlar çok iç açıcı olmasa da dünya genelinde çevre konusunda artan bilinç umut veriyor. Umudumuzu artıran ve bize mutluluk veren bir diğer etmen ise renkler. İçinden geçtiğimiz bu süreçte pozitif enerji ve yaşama keyfi verebilirler. Bu konuda nötral renklerle birlikte derin mavi ve toprak tonları bize yaşamın kaynağını ve onu gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde aktarma konusundaki sorumluluklarımızı hatırlatıyorlar.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı asdasdasd.jpg

Yalın 2021 Trend Renkleri

“Şu anda hangi çağı yaşıyorsunuz?” diye bir soru sorulsa, en doğru cevap “dijital çağ” olurdu. Yaşam tarzlarımız baş döndürücü bir değişim ve dönüşüm içerisinde. Dijital çağın gücü, yenilikleri ve paylaşımları her insanın hayatını yoğun bir etki altında bırakıyor. Ve bu bombardımandan kurtulmak isteyen insanlar bir çıkış yolu arıyor…

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı renk.jpg

Doğru ve yanlış bilginin birbirine karıştığı, ayırt etmenin ve filtre koymanın neredeyse imkansızlaştığı günümüzde artık daha sade ve basit bir hayat çoğumuzun hayali durumunda.
Hiçbir iletişim olanağının bulunmadığı ıssız bir adaya yerleşmek pek pratik bir çözüm olmadığına göre mevcut yaşantımız içinde yapacağımız bazı küçük dokunuşlar bize nefes aldırabilir. Mesela, yaşam alanlarımızı basit ve huzur veren renklerle donatmak gibi. Sakinliği ve sessizliği temsil eden, birbirlerinin de tamamlayıcısı olan yoğun kahve tonları, sıcak bejler ve açık griler huzur veren etkileriyle içe dönüşümüzün ve kendimiz ile baş başa kalmamızın ilk adımı olacak.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Untitled-4adas.jpg

Zamanın Ruhu 2021 Trend Renkleri

“Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.” diyor Herakleitos. Zamanla birlikte toplumlar ve beklentiler de değişiyor. İnsan hayatı, eşitlik ve özgürlük gibi kavramlar bugün çok daha ön planda. Kısacası, insanlar artık hayatı daha renkli ve sınırsızca yaşamak istiyor.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı renk1-1.jpg

Hayat her zaman ileriye doğru akıyor, dün doğru bilinen bugün sorgulanıyor. İnsanlar, bireysel haklarını sıkıca savunurken, sıradan ve renksiz olandan giderek uzaklaşıyor.
Gün, yeni bir şey söyleyebilenlerle, zamanın ruhunu yakalayabilenlerin günü. Renkler, klişeleri yıkanların ve sınırları kaldırmak isteyenlerin en büyük gücü. Parlak sarılar, soft pembeler, mor ve mavi tonlar, farklı karakterlerin yansıması olarak alışılmışın dışına çıkmak isteyenlere cesur seçenekler sunuyor. Mutlu ve pozitif enerjileriyle çocuksu bir coşkunun yeniden doğuşu oluyor.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Untitled-4.jpg

Öze Dönüş 2021 Trend Renkleri

Büyük medeniyetleri kurduk, önemli icatlar yaptık, hatta uzaya çıktık ama insanoğlunun doğa özleminin yerine bir şey koyamadık. Dünya üzerinde var olduğumuz ilk günden beri bize yuva olan doğa özümüzü oluşturuyor ve bu öz ondan uzaklaştıkça daha büyük bir boşluk oluşturuyor içimizde.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Untitled-5.jpg

Dört mevsimi yaşamak istiyoruz, toprağa dönmek ya da sadece o taze havayı içimize çekmek… Denizlerle, ormanlarla, kısacası tüm tabiatla uyum içinde olmanın verdiği enerjiyi hissetmek…
Mavi ve yeşilin tonları bize bu pozitif enerji ve dinginliği sunuyor. Sarı ve toprak tonlarıyla da birleşerek yeryüzünün en güzel renklerini evlerimizde yaşatıyor.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Untitled-6asdas.jpg