İç Mekân Tasarımı Nasıl Olmalıdır

İç Mekân Tasarımları

Ev aksesuarları iç mekân tasarımları nın ayrılmaz bir parçasıdır. İç mekân tasarımları evler, ofisler, oteller ve mağazalar çok önemli bir yere sahiptir. Kişilerin en fazla zaman geçirdiği yerler evleri ve ofisleri olduğundan bu alanların kişileri ya da yapılan işi yansıtması çok önemlidir. İş yeri olarak kullanılan alanların ise hizmet verilen sektörü ve konsepti yansıtması çok önemlidir. Hizmet verilen ya da satılan ürünlerin konseptine yönelik bir tasarım ortaya konmalıdır. Hizmet alınan bir yere girildiğinde o mekânla ilgili ilk izlenimi oluşturan şey mekândır. Kişiler alacağı hizmetle ilgili hem bir fikir sahibi olur hem de mekânın tasarımı verilen hizmetin kalitesini ortaya koymalıdır.

ic-mekan-tasarımı
ic-mekan-tasarımı
ic-mekan-tasarımı

Ev dekorasyonları

Ev dekorasyonları kişilerin tarzını yansıtmakla birlikte mekânın konseptini de ortaya koymaktadır. Televizyonlarda izlediğimiz dizilerdeki ev dekorasyonları ise giriş olarak izleyicinin basitçe mekân hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamaktır. Ancak çoğunlukla dizilere sponsor olan firmalar mobilya ve dekorasyonlarını tanıtmak amacıyla mekanın ruhunu yansıtacak ürünlerin seçimlerinde dizilere sponsor olmaktadırlar. Bu da sponsor olan firmaların ürünlerini tanıtmış olmakla beraber diziye konu olan mekanla ilgili ve bu mekanla yaşayan kişilerle ilgili hızlıca bir fikir ortaya koyması gerekmektedir. Tüm bunların ortaya konması ve mekânı tamamlayan en önemli şey işe dekorasyon amacıyla kullanılan objelerdir. Dekorasyon amaçlı objeler kişilerin mekân ve o mekânda yaşayan kişilerle ilgili fikir sahibi olmasını sağlamaktadır.

ic-mekan-tasarımı
ic-mekan-tasarımı
ic-mekan-tasarımı
ic-mekan-tasarımı
ic-mekan-tasarımı
ic-mekan-tasarımı

Dekoratif objeler

Dekoratif objeler her mekân için kullanmaya uygun olsa da en sık ve fazlaca yer aldığı alanlar evlerdir. Ev için dekoratif ürünler hem temin edilmesi çok kolay hem de birkaç farklı dokunuşla evin havasını tamamen değiştirebilmektedir. Evler çokça vakit geçirilen alanlar olduğundan kişilerin bu alanları güzelleştirmek istemesi kadar doğal başka bir şey olamaz. Hatta çoğunlukla evde bulunan kişiler kendi alanlarını yani kadınlar en çok vakit geçirdikleri mutfak ve salonları hatta evde yaşayan çocuklar da kendi odalarını farklı dekoratif ürünler kullanarak kendi zevklerine ve tarzlarına uygun bir hale getirmeyi amaçlamaktadırlar. Bir alanı kolayca değiştiren ürünler ise dekoratif objelerdir.

ic-mekan-tasarımı
ic-mekan-tasarımı
ic-mekan-tasarımı

Diğer İçeriklerimiz İçin Sitemize Göz Atabilirsiniz