İç Tasarımda Yeni Yıl Bizlere Neler Vaat Ediyor?

İç Tasarımda Yeni Yıl Bizlere Neler Vaat Ediyor?

Ev dekorasyonunda kullanılan dekor ürünleri yeni yılda doğal materyallere dönüş bekleniyor. Ahşap, kil, metal gibi doğal malzemelerden yapılan ürünler bu yıl ön plana çıkıyor. Ancak aşırıya kaçmamak çok önemli. Örneğin; mobilya, aksesuar gibi herşeyin ahşap kullanılarak dekore edilmesi yorucu bir görünüme sebep olabilir.
İç mekanların dekorasyonlarında doğaya dönüş etkileri öne çıkıyor. İç mekanda, az güneşle yetişebilen, bakımı kolay, yeşil yapraklı bitkileri kullanarak kendi evinizde hasret duyduğunuz doğa ortamını yaratabilirsiniz. Bu bitkiler aynı zamanda ahşap gibi, taş gibi malzemelerle çok güzel uyum sağlayacaktır
Bu yazımızda sizlere İç Tasarımda Yeni Yıl Bizlere Neler Vaat Ediyor? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız…

Koyu Renklerden Korkmayın


2021 ev dekorasyon trendleri doğallığı ön plana çıkarıyor. İskandinav tarzının, Japon tarzının ve rustik tasarımların kombine edildiği bir tarz çıkıyor karşımıza. İskandinav ve Japon tarzında sıkça gördüğümüz açık renk mobilyalar yerini daha koyu renk mobilyalara bırakıyor. Açık renk ahşap mobilyalarınızı komple değiştirecek bütçeniz yoksa da üzülmeyin, küçük bir maliyetle onları boyayarak da rustik bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bu yılın dekorasyonlarında klasik, koyu renk ahşap mobilyalarla vintage dekorlar kombine edilecek. Kısacası retro modası yeniden doğuyor diyebiliriz.
Duvarlar ve döşemelerde de koyu renkler ön planda. Açık renklerde görmeye alıştığımız duvarları artık koyu mavi renk tonlarında görmeye başlayacağız. Hatta banyolarda bile koyu tonlara geçiş söz konusu. Alışılmışın dışında, beyaz renk lavabolar ve küvetler yerini siyah renge bırakıyor.

Geometrik Şekiller


Bu yılın dekorasyonlarında sıkça karşılaşacağımız ev dekorasyon ürünleri ana teması geometrik şekiller. Yuvarlak, dikdörtgen, üçgen gibi aklına gelebilecek her geometrik şekilde eşyalar, objeler, aksesuarlar dekorasyonda ön plana çıkıyor. Örneğin; yuvarlak çizgilere sahip mobilyalar, keskin çizgileri olan dekoratif ürünler bu yıl heryerde karşımıza çıkacak gibi görünüyor.
Siz de 2021 yılında popüler olacak dekorasyon tarzlarına uyum sağlamayı isterseniz, baştan aşağı dekorasyonunuzu değiştirmenize gerek yok, evde yapacağınız küçük dokunuşlarla büyük fark yaratabilirsiniz. Örneğin; evinizde halihazırda bulunan yuvarlak bir sehpaya geometrik şekilli tasarım bir aksesuar koyabilirsiniz. Yuvarlak sehpanızın altına koyacağınız küçük yuvarlak bir halı sayesinde şekli vurgulayabilirsiniz. Duvarlarınıza da geometrik şekilli çeşitli aynalar asabilirsiniz.