Koltuğa Göre Halı Seçimi Nasıl Olmalı?

Koltuğa Göre Halı Seçimi Nasıl Olmalı?

Koltuğa göre halı seçimi konusunda doğru bir tercih yapmak; göze hitap eden bir dekorasyonun ortaya çıkmasını sağlar. Koltukların şıklığını vurgularken, alanın modern ve şık bir duruşa sahip olmasını destekler. Bazı yanlış yapılan halı seçimleri ise gözü fazlasıyla yorar ve mobilyaların şıklığını gizler hale gelebilir. Bu gibi istenmeyen durumlara maruz kalmamak adına koltuk ve halı renk uyumu hususuna dikkat etmek gerekiyor.

Koltukları öne çıkarak genellikle zıt renklerin uyumu bir hayli öne çıkıyor. Burada halı seçimi yapmadan önce koltuğunuzun ana rengini bilmek ve bu yönde popüler uyumlu renkleri ilk değerlendirmeye almak gerekiyor.

Doğru boyutlara sahip halı seçi mi de yine diğer bir önemli faktör oluyor. Yanlış ebatlarda alınan halı, istenen görüntünün oluşmasını engeller.

Bu sebeple kusursuz ev dekorasyonuna sahip olabilmek için doğru aşamaları bir bir uygulayarak koltuğa göre halı seçimi yapılması gerekiyor.

Koltuk Rengine Göre Halı Seçimi?

Koltuğa göre halı seçimi yapılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Koltuk boyutları, halı seçimi esnasında ilk dikkat edilmesi gereken noktaların balında gelmeli.  Koltukların kaplamakta olduğu alan gibi halı seçi mi de ok yer kaplayan özelliklerden oluşmalı. Çok büyük koltuk modellerinin yer almakta olduğu bir salonda küçük halı kullanımı hoş olmayacaktır.

Hafif, koltukların altına girebilen Koltuk halı uyumu en uygun kombini oluşturur. Bu sayede daha zengin ve dekoratif bir görünüm ortaya çıkabilmektedir.

Gri Koltuk Takımı Ne Renk Halı?

Gri koltuğa halı seçimi yaparken; koltuklarınızı boğmayacak ve aksine ön plana çıkaracak olan halı seçimi yapılması uygundur. Bu sebeple renk konusunda seçici ve özgür davranmalısınız.

Aydınlık ve ferah bir oda görünümü, için açık renklerden oluşan içerisinde az da olsa gri tonlarını almakta olan halılara yoğunlaşmalısınız.

Bu şekilde odanı ferah kalırken aynı zamanda özel bir hareketlilikte ortaya çıkabilecektir.

Gri renkli koltuklar ile uyumlu düşebilecek diğer renkler ise; yeşilin tonları, bordolar olabilir.

kKrem ve gri ile ortaya çıkmakta olan uyumda bir hayli hoş bir duruş ortaya çıkarabilir.

Krem Koltuklara Ne Renk Halı?

Krem koltuğa halı seçimi oldukça kolaydır. Çünkü soft bir renk olduğu için hemen hemen aklınıza gelebilecek her türlü halı kolayca uyum oluşturabilir. Ancak en uygun modeli seçmek en önemli meseledir. Bu sebepler; zıt renklerden oluşan halı seçimleri koltuk modellerinin ön plana çıkmasını fazlasıyla destekler.

Krem koltuk ile uyumlu halı rengi olarak siyah, gri ve bordo, turuncu gibi seçenekler çok daha kullanışlı olabilir.

Yeşil Koltuğa Ne Renk Halı?

Yeşil koltuğa halı seçimi yaparken; özellikle açık renkler seçmek daha göze hoş gelebilir. Kahve tonlarına yakın seçenekler de koltuk rengi ile bir bütünlük ortaya çıkarabilir.

Bej renkli halılar yeşil koltuk modelleri ile en çok öne çıkan seçenekler arasında yer alıyor. Yeşilin içerisinde olduğu bej ve sarı karışımlı spor halı modelleri ile canlı ve şık bir uyumu kolayca yakalamak mümkün olabilir.

Bordo Koltuk Takımına Ne Renk Halı?

Bordo koltuğa halı seçimi noktasında kararsızlık yaşayanlar arasındaysanız; öncelikle odanızı ferah ve geniş gösterecek olan açık renkli halılar ile seçim yapmaya başlamalısınız.

Açık kremler, bej tonları gibi seçenekler istenen göz alıcı dekorasyonun tamamlanmasına büyük fayda sağlar. Bordo renkli ve canlı bir renk olduğu için daha açık tonlara sahip fakat içerisinde az da olsa bordonun hüküm sürdüğü seçenekler değerlendirilmelidir. Bu şekilde uyum ile öne çarpan bir görüntü oluşabilir.