Modern Müstakil Ev Tasarımları

Müstakil evler… Kimi zaman bir gecekondu, kimi zaman lüks bir villa olarak karşımıza çıktı. 2020 yılında yaşanan ve halen devam eden Koronavirüs salgınında müstakil evlerin değeri bir kez daha gün yüzüne çıktı. Apartman kültürünün son hızda ve önü alınamayarak devam ettiği günümüzde, müstakil evlere olan ilgi azımsanacak derecedeydi. İnsanların, ısınma, güvenlik vs gibi nedenlerden dolayı apartman hayatı tercih edilmekteydi. Ama yeni dönem müstakil evler, site içi yapılar halini aldı ve apartman da sunulan her türlü kolaylık müstakil evler / müstakil villalarda da sunulabilir hale geldi. Bu yazımız da sizler için Modern Müstakil Ev Tasarımları görsellerini derledik.

Günümüz mimarisinde artık eski tip evlerin yerine, daha kullanışa yönelik ve Avrupai tasarımlar kullanılmaktadır. Eski sabit mimariden kopup, günümüz modern dünyasına ayak uyduran tasarımlar, görsel beğeniyi öne çıkarmakla birlikte, kullanım kolaylığı ve tüm ihtiyaçları bir arada toplama gibi olanaklar sunuyor.

Geçmiş dönem evlerinde, kileri ele alacak olursak, evin erzak deposu olan kilerler, evlerin bodrumlarında, garajlarda ve bunun gibi direkt olarak erişim imkanı olmayan yerlerde yer alıyordu. Günümüz mimarisinde en basit örnek olan kilerler, mutfakla bitişik hale getirilip kullanım rahatlığını ön plana çıkartıyor.

Bir diğer örnek “kızartma mutfağı“. Ağır bir yemekten sonra evi saran kızartma kokusu, yağ kokusu ve buna benzer yoğun kıvamdaki kokular rahatsızlık vericiydi. Artık dairelerde bile kızartma mutfağı bir seçenek halini almaktan çok, bir gereksinim halini aldı ve standart hale getirildi.

Eski Tabuları Yıkmak Zor Olmamalı


Ben alışkanlıklarımdan vazgeçemem diyenlerdenseniz, sizi de şöyle alalım. Evin uzağındaki garajlardan, ev ile bütünleşik hale gelen garajlara geçiş çoktan yapıldı. Kolaylık açısından baktığımız zaman, soğuk kış günlerinde olduğumuzu hesaba katarsak, sabah evinizden çıkıp garaja gidip aracınızı çalıştırmayı mı tercih edersiniz, yoksa evin bir kapısını açıp garaja erişip, aracı çalıştırıp yola çıkmayı mı ? Tabii ki direkt olarak araca erişmeyi tercih edeceğinizi duyar gibiyiz. Her yenilik kötü değildir, yeniliklere açık olmak, standartların dışına çıkmak da bazen sizin için çok iyi olabilir.

Müstakil villalar, tercihe göre bir malikane yada küçük, minimal bir müstakil ev halinde tercih edilebiliyor. Görsellerimizde sizler için derlediğimiz modern villalara göz atabilirsiniz.