Müstakil Ev Planları 2022

müstakil ev planları
müstakil ev planları

Her ne kadar pandemi geçmiş olsada, artık insanlar apartman dairelerinden daha çok müstakil evlere yönelmeye devam ediyor. Pandemi döneminde patlama yapan müstakil ev talebi, pandemiden sonra da hız kesmeden devam ediyor.

Kendine ait bahçesi, yaşam alanları, çocuklar ve aile fertleri için bahçe de az da olsa doğal alan olması cezbedici tarafları. Modern tarzda yapılan yapılar ve villalarla, daha da cazip hale gelen müstakil evler uzun süre revaçta olmaya devam edecek gibi duruyor.

Apartman dairelerinin fiyatlarının alıp başını gittiği dönemde, müstakil evler ve yapım maliyetleri de aşırı derecede yükseldi. Şu an ki enflasyon ve kur farklarından dolayı, arsa fiyatına daire alınabilmekte. Fakat daha tedbirli yaşam, daha rahat yerleşim ve daha ferah bir tarz arıyorsanız ve bütçeniz de buna uygunsa tabii ki müstakil ev tercihiniz olabilir.

Bazı okuyucularımızın en büyük tereddütlerinden birisi de müstakil evlerde yaşanan olası güvenlik sorunları. Bu konuda da oldukça haklılar. Çünkü, site güvenliği olan, her yeri kameralarla donatılı, giriş ve çıkışlarda plaka tanıma sistemli, yabancı araçların ve kişilerin giremediği bir yaşam alanından çıkıp, güvenliği kendiniz olan bir yere geçmek elbette çok zor olacaktır. Fakat bunu da müteahhitler, site içi villa sistemiyle çözmüş durumdalar. Çok katlı yaşam alanları yerine, yatay mimari ve her eve belirli metrekare bahçe düşecek şekilde yapılan yapılar ile sorunu çözmüşler. Site güvenliği sisteminin aynısı bu sistemlerde de oturmuş durumda.

Takipçilerimizin de seveceği bir makale dizisi oluşturmaya karar verdik ve müstakil ev ve müstakil villa planları konulu yazılar paylaşacağız. Müstakil ev planları ve projelerini sitemizden takip edebilirsiniz.

İşte sizler için seçtiğimiz müstakil ev ve müstakil villalar.

müstakil ev planları