Ofis Dekorasyon Fikirleri

Ofis Dekorasyon Fikirleri

Çalışanlar için ofis demek ev demektir. Ofisin tasarımı işin günlük motivasyonunu doğrudan etkiler. Bu yazımızda ofis dekorasyon fikirleri hakkında biraz konuşalım istedik. Ofis tasarımında stil ve tarzdan aydınlatma unsurlarına, doğru mobilyayı tasarlamaktan ve seçmekten aksesuarlara kadar ofis dekorasyon fikirleri bulabilirsiniz.
Ofiste geçirilen saatler göz önünde bulundurularak mobilyanın yapısı ve konforu, motivasyon kaybına neden olan faktörlerin ortadan kaldırılması, daha basit ve daha konforlu bir düzen oluşturulması ve işyerinde aydınlatma ihtiyaçlarının karşılanması gibi faktörler dikkate alınmalıdır.

Ofis Dekorasyonlarının Püf Noktaları

Çalışma masaları yaklaşık 75 cm olup 85 cm’e kadar yer alabilir. Ofis koltuğunun konumu, bilgisayar kullanılıyorsa, göz hizası ve ekran aynı olacak şekilde ayarlanmalıdır. Göz hizasının altında izlemek başınızı ve boynunuzu eğmenize neden olabilir. Aynı şekilde ekranın göz seviyesinden yüksekliği de işe yaramaz. Çalışma alanında dekorasyon oyunları oynayarak daha kullanılabilir bir hale getirebilirsiniz.
Ayrıca ofis mobilyaları düzenlenirken, dolaplar ve raflar bunlara kolayca erişilebilecek şekilde yerleştirilmeli ve çeşitli büyüklükteki daireler pratik kullanım önemine göre düzenlense iyi olur. Ofis tasarlanırken, iç mimar mobilya tasarımları 1/50 ölçeğini, mobilyanın konumunu, kapının giriş yönünü, mobilyaların kademeli yerleşimini ve pencere açıklığının yönünü içerir.

Muayenehane Dekorasyon Fikirleri

Ofis alanının diğer bir alanı da muayenehane alanlarıdır. Bu alanların da dekorasyonları farklı olabilmektedir. Muayenehane dekorasyon fikirleri için sizlere önerilerinde bulunacağız. Bu alanların dekorasyonları yapılırken, alanın sektörü önem taşır. Örneğin diş muayenehanesi dekorasyonu yapacaksanız bu alanın beyaz tonlarında olması gerekir. Ayrıca gelen konukların bekleyecekleri bir alan olması da önemlidir. Bu alanlar l tipi koltuklar kullanılması alanı daha şık gösterecektir. Ya da koltuk dizaynı doğru yapıldığı takdirde 3’lü 2’li ve tekli koltuk takımı şeklinde olabilir.
Diğer muayenehane alanları için de alana girişten itibaren düşünülmesi gerekir. Bu sayede daha düzenli ve daha kurumsal olabileceğini söyleyebiliriz. Bu tarz alanları dekorasyonları yapılırken renk seçimleri ve kullanılan objelere özen gösterilmelidir. Ayrıca alan küçükse, çok obje kullanılmaması da önemlidir. Dar alanlı bir yerse açık renkler tercih edilmelidir.