Ofis Dekor Fikirleri

2021 Ofis Dekor Fikirleri

Ofisinizde verimli çalışabilmek için ferahlığın yanı sıra şıklığa kavuşmak istiyorsanız sizler için birbirinden önemli ofis dekorasyon fikirleri ve prensiplerini anlatacağız. Açık ofis fikrinin o kadar da etkili olmadığı ortaya çıktı. Aslında, açık ofisler, daha düşük çalışan memnuniyeti ve daha az üretkenlik, daha yüksek stres ve yorgunluk seviyeleri dahil olmak üzere daha yüksek devamsızlık oranları ile ilişkilidir. Bu sorunla mücadele etmek için şirketler çeşitliliğe daha çok yöneliyor. Çalışanlarınızın gerçekleştirdiği iş etkinliği türlerini belirlemenizi ve ardından bu etkinlikler için alanlar tasarlamanızı öneriyoruz. Örneğin, çalışanların tercihlerine uyacak şekilde kişiselleştirebilecekleri kişisel alanlara, işbirliği ve bağlanma için sosyal alanlara ve bireylerin biraz huzur ve sessizliğe ihtiyaç duyduğu zamanlar için “düşünme odaları” olmasını önerileri oldukça popüler bir hale geldi.

Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Ofis tasarımı yapılırken çoğu kez verimli bir ofis olması göz ardı ediliyor. Kullanışlı ve çalışması rahat ofis dekorasyonu önemlidir. Bu yüzden ofis dekorasyonu nasıl olmalı sorusuna cevap ararken verimliliği de kriterleriniz arasına eklemelisiniz. Düzgün göremezseniz, iyi çalışamazsınız. Yetersiz aydınlatma, göz yorgunluğuna, baş ağrısına, yorgunluğa, strese ve hem fiziksel hem de zihinsel bir dizi başka soruna neden olur. Üretkenliği artırmak için yapabileceğiniz en kolay şeylerden biri, ofisinizdeki aydınlatmayı iyileştirmektir. Mümkünse doğal ışığa erişim sağlayın. Bir araştırmaya göre, pencereye yakın oturan çalışanların, oturmayanlara göre daha iyi uyuduğunu ve iyi bir gece uykusunun iyi bir gün çalışması için gerekli olduğunu ortaya çıkardı. Herkesi bir pencerenin yanına koymak mümkün değilse, parlak olan ve göz yorgunluğuna neden olmayan ofis dekorasyon fikirleri yardımı ile dolaylı aydınlatma kurun. Yeni bir ofis tasarlıyorsanız veya yenilemeye hazırsanız, tavanlarınızı yükseltmeyi düşünün. Araştırmalar , insanların 3 metre yüksekliğindeki tavanları tercih ettiğini ve daha yüksek tavanların daha özgür düşünmekle ilişkilendirildiğini buldu.

En İyi Ofis Dekorasyonu

Ofis çok sık vakit geçirilen bir mekandır. Doğru dekorasyon ile oluşturulmuş mekanlar en yüksek verimi sağlayacaktır. En iyi ofis dekorasyonu hem şık hem de üretkenliği arttıran dekorasyondur. Verimlilik için dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise renklerin kullanımıdır. Renk, duygularımız ve üretkenliğimiz üzerinde büyük bir etkiye sahiptir ve çalışan etkinliği söz konusu olduğunda, beyaz en kötülerden biridir . Çeşitli çalışma alanları sağlamaya benzer şekilde, farklı etkinlikler için uyarlanmış çeşitli renk ortamları sağlayın. Araştırmalara göre yeşil yaratıcılığa ve mavi üretkenliğe bağlıdır. Kırmızı detay oryantasyonu için iyi bir tercihtir. Ancak analitik düşünmeyi de azaltabilir. Ve kimse sarıyı sevmez. Ofisinizde mobilya aksesuar ürünleri ve duvarlarda renk psikolojisini etkili kullanarak verimliliği arttırabilirsiniz. Gürültü, özellikle açık plan ofislerde en yaygın ofis şikayetidir. Araştırmalar gürültüyü daha düşük verimlilik, daha fazla hastalık, daha fazla stres, daha düşük iş tatmini ve moral gibi olumsuz etkilerleilişkilendirdi. Ses maskeleme sistemleri, konuşmayı örtecek şekilde tasarlanmıştır ve gürültüyü dağıtarak istenmeyen sesleri ortadan kaldırır. 

Diğer Sitemizdeki İçeriklere de Göz Atabilirsiniz