Daha Şık Ve Aydınlık: Salon Aydınlatması Nasıl Olmalı?

Daha Şık Ve Aydınlık: Salon Aydınlatması Nasıl Olmalı?

Daha Şık Ve Aydınlık: Salon Aydınlatması Nasıl Olmalı? Evlerimizde dekorasyon açısından en çok özen gösterdiğimiz oda hiç kuşkusuz ki salonumuzdur. Misafirlerimizi daha şık ve konforlu bir odada ağırlamak için salon dekorasyonuna daha fazla önem göstermekteyiz. Peki, birbirinden güzel ve gösterişli mobilyalar ile dekore ettiğiniz salonunuz için doğru bir aydınlatma kullanıyor musunuz? Aydınlatma konusu dekorasyon içerisinde en önemli detaylardan biridir. Doğru bir aydınlatma ile sade bir odayı bile daha şık ve aydınlık gösterebilirsiniz. Aynı zamanda yanlış bir aydınlatma sistemi tercih ederek şık dizayn edilmiş bir oda da göz yorucu bir görünüme bürünebilir. Salon aydınlatması nasıl olmalı diye merak ediyorsanız sizler için hazırladığımız önerilere göz atabilirsiniz.

Eskimeyen Moda: Avize Modelleri


Salon aydınlatması denildiğinde akla ilk olarak tabi ki avize modelleri gelmektedir. Yeni tasarımları ile daha şık ve zarif avizeler, salon için tercih edebileceğiniz en uygun aydınlatma ürünleri arasında yer almaktadır. Daha modern stillere sahip olan avizeleri değerlendirerek geniş salonların daha doğru bir şekilde aydınlatılmasını sağlayabilirsiniz. Salon aydınlatması için tercih edeceğiniz avize modellerinin mobilya takımınız ile de uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Daha spor ve modern bir salon takımınız var ise buna uygun bir avize modeli tercih edebilirsiniz. Geniş salonların daha şık ve aydınlık olabilmesi için avizeler yeterli ışığı sizlere sunmaktadır.

Modern LED Aydınlatma Sistemleri

Modern salon dekorasyonunda artık tavanda LED aydınlatmalar dikkat çekmektedir. Asma tavan kullanıyor iseniz ve geniş bir salona sahipseniz sizler de LED aydınlatma sistemlerini tercih edebilirsiniz. Daha şık ve aydınlık bir salon alanı oluşturabileceğiniz LED aydınlatma sistemleri ile ışığı dengeli bir şekilde odaya dağıtabilirsiniz. Göz yormayan ve aydınlık bir salon aydınlatması için en doğru seçimlerden biri de LED aydınlatma sistemleridir.

Şık Salon Abajurları


Salon dekorasyonunda abajur detayı ile hem modern hem de klasik bir dokunuş yapabilirsiniz. Mobilya takımınız ile birlikte uyum sağlayacak bir abajur modeli tercih edebilirsiniz. Salon aydınlatması için abajur kullanmak her daim sizlere avantaj sunacaktır. Bölgesel olarak aydınlatmak istediğiniz alanda kullanabileceğiniz abajurlar hem daha romantik hem de daha şık bir görünüm kazanmaya yardımcı olacaktır. Dekoratif olarak da salonunuzu bütünleyebileceğiniz abajur modelleri ile klasik ancak zarif bir salon dekorasyonu stili oluşturabilirsiniz. Salonun atmosferini değiştirecek farklı bir aydınlatma seçeneği arıyorsanız tercihinizi abajur modellerinden yana kullanabilirsiniz.

Lambader Modelleri

Genellikle evin en geniş odası salon olarak tercih edilmektedir. Salonun bir bölümünü misafirlerinizi ağırlamak için tercih edeceğiniz oturma alanı olarak kullanmalısınız. Bir bölümünü de yemek odası şeklinde düşünebilirsiniz. Her iki bölüm için de doğru bir aydınlatma sistemi tercih ederek salonunuz daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Salonda daha şık ve aydınlık bir oturma alanı oluşturabilmek için lambader modellerini tercih edebilirsiniz. Salonlar için daha gösterişli ve büyük boydaki lambaderler aydınlatma sorununu çözmeniz için en doğru seçimlerden biri olacaktır. Işığı gözü yormayacak şekilde ve orantılı olarak dağıtabilen lambaderler sayesinde salon aydınlatması için de en doğru seçimi yapabilirsiniz.

Duvar Aplik Modelleri


Salonunuza zarif bir dokunuş yapabilmek ve sadece bir bölümünü aydınlatmak için duvar aplik modellerini tercih edebilirsiniz. Pek çok farklı tarzda bulabileceğiniz duvar aplik modelleri ile duvar dekorasyonunuzu da tamamlamış olacaksınız. Daha şık ve aydınlık salon aydınlatması için bölgesel olarak kullanabileceğiniz duvar aplikleri en doğru çözümü sunacaktır. Klasik veya modern modeller arasından salon takımınız ile uyum sağlayacak duvar apliklerini değerlendirebilirsiniz.