Vizon Rengi İle Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Vizon Rengi İle Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Ev dekorasyonu diyince herkesi bir heyecan sarıyor. kendi evini gözü önüne getirip, salonu şöyle yapsam, oturma odasına nasıl bi’ koltuk alsam, mutfak da nelere dikkat etsem dediğiniz oluyordur. Son dönemler de trend olan, dekorasyon da ön plana çıkan bir renk var. Vizon Rengi. Peki Vizon Rengi İle Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Dekorasyon da asil renklerden biri olan Vizon rengi, ışığa göre renk değiştirebilen bir renk olmasıyla da öne çıkıyor. Tam açık ya da tam koyu kavramının ortasında yer alan renk, koltuklarda genel tercih edilen renklerden. Hemen hemen evinizin bütün odalarında rahatlıkla kullanabileceğiniz bu renk, tasarımcıların da ön plana çıkarmayı çok sevdikleri renklerden birisi.

Nötr renk grubunda yer alan vizon rengi, pencereden aldığınız güneş ışığına göre, koyu yada daha açık tonlara bürünebilir. Parlak renkler le olan uyumu kadar, daha zıt ve koyu tonlar da olan renklerle de uyum içerisinde dekorasyonlarda yer alabilir. Her ne kadar mobilyalar için harika bir renk olsa da, evinizin duvarlarında birden fazla duvar da kullanmanızı pek önermiyoruz. Genel de daha karanlık bir görüntü ortaya çıkaran vizon rengi, en fazla bir duvar da kullanılırsa daha mantıklı olur.

Vizon Rengi Neyle Kombine Edilir

Vizon rengi ile bir çok farklı tarzda kombinler yapılabilir. Ama içlerinden ön plana çıkan, en uyumlu renkler aşağıdakilerdir ;

  • ·        Kiremit
  • ·        Siyah
  • ·        Gold
  • ·        Pudra
  • ·        Vizon

Eviniz de nasıl bir etki oluşturmak isterseniz, vizon rengi ile kullanacağınız renkler ona göre değişiklik göstermelidir. Mesela mor, yeşil yada turuncu renk kullanırsanız, evinizin ortamı daha sıcak, daha samimi ve daha canlı bir hal alacaktır.

Genel de vizon rengi ana renk olarak ele alınırken, yanında seçilen kombin renklerinde yapılan büyük hatalar, bu güzel rengin tatlı tonlarını tamamen çekilmez bir hale getirebiliyor. Vizon rengin yanında, pembe gibi yakın bir renk de tercih edilince, ortaya tam olarak ne istenildiği belli olmayan tasarımlar ortaya çıkıyor. Bu da hem kullanıcıyı, hem de gelen misafirleri olumsuz yönde etkileyebiliyor.

Vizon rengin yanında uygun olan, tavsiye edeceğimiz en güzel renkleri yukarı da ki paragrafta belirttik. Siz de bunları kullanarak, muhteşem kombinler elde edebilir, evleriniz de vizonun sıcacık ortamını oluşturabilirsiniz.

Evlerinizin görsellerini dekorfikirlerimcom@gmail.com adresine gönderebilir, yayınlanmasını istediğiniz kategorimiz de yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.