Zeminlere Dekoratif Dokunuşlar

Zeminlere Dekoratif Dokunuşlar

Zeminlere dekoratif dokunuşlar ile evinize modern bir hava kazandırabilirsiniz. Evinize sadece küçük bir dokunuş yaparak evinizin tüm havasını değiştireceksiniz.
Modern mimaride artık halılar rafa kalkıyor. Zeminler ise renkli ve tarzınızı yansıtacak şekilde kaplanıyor. Sizler de bu dekorasyon stiline bayılacak ve hemen evinize uygulamak isteyeceksiniz.
Sıradanlıktan sıkılanlar için ve evini daha modern bir şekilde dekore etmek isteyenler. İçin zemin tasarımlarına kesinlikle göz atmalısınız.
Dilediğiniz renk ve modelde seçim yapabileceğiniz zemin döşemeleri ile evinizi daha ferah gösterebilirsiniz.
Üstelik renkli zeminlere sahip olan evlerde daha az eşya ile minimalist tasarımlı evler hazırlayabilirsiniz.


Zeminler İçin Şık Tasarımlar


Ahşap Zeminler


Ahşap zemin tasarımları bir klasik. Sizler de evinizde ahşap tonlarını görmeyi seviyorsanız ahşap zemin tasarımlarını değerlendirebilirsiniz. Hem temizliği oldukça kolay hem de görünümü ile eviniz daha sıcak gösterecek ahşap zemin tasarımları ile evinizi dekore edebilirsiniz.
Eskitilmiş ahşap veya renkli ahşaplar modern mimaride en çok tercih edilen ahşap zemin tasarımlarından biridir.

Fayans Zeminler

Son dönemlerde en çok tercih edilen renkli fayans zeminleri ile sizler de evinizi baştan yaratacaksınız.
Karo, çiçekli veya dilediğiniz renkler ile kontrast olarak tercih edebileceğiniz fayanslar ile evinizin havasını değiştireceksiniz. Üstelik artık fayans zeminleri sadece mutfak veya banyoda kullanılmıyor. Oturma odası ve diğer odalar için de tercih edebileceğiniz renkli fayans zeminler ile halılarınıza da veda edebilirsiniz.
Üstelik fayans zeminlerin yıkanması da oldukça kolay. Herhangi bir şekilde çizilme gibi bir sorun ile de karşılamazsınız. Ancak bu tarz zemin kaplamlarını yaptırırken her zaman kaliteli ürünleri tercih etmelisiniz. Kolay kırılan ve ucuz ürünleri tercih ederseniz istediğiniz formu yakalayamazsınız.

Taş Zeminler

İş yeriniz, eviniz veya diğer yaşam alanlarınız modern fakat doğal bir şekilde dekore etmek istiyorsanız taş zeminleri tercih edebilirsiniz. Taş zeminler hem temizliği olarak oldukça kolay hem de görünüm olarak oldukça estetiktir. Genellikle kireç taşı kullanılarak yapılan zemin kaplamaları yaşam alanlarınıza farklı ve doğal bir görünüm kazanacaktır.
Antre, banyo ve mutfak için rahatlıkla tercih edebileceğiniz taş zeminler üzerine sadece küçük bir kilim ile zemin dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Beton Zeminler

Beton zeminler oldukça dayanıklı olduğu için her zaman zemin dekorasyonunda ilk tercih edilen seçeneklerden biridir.
Minimalist dekorasyon tarzı içerisinde en çok tercih edilen zemin kaplamalarından biri olan beton zeminler İskandinav tarzı dekorasyon için de oldukça uygundur.
Özellikle oturma odaları için en yakışan zemin dekorasyonu türü olan beton zemin kaplamları cilalı veya soft tonlarda tercih edilebilir.

Ahşap Görünümlü Porselen Zeminler


Ahşap dekorasyonda en çok kullanılan ürünlerden biridir. Sizler de ahşabın sıcaklığından vazgeçemiyorsanız ahşap görünümlü porselen zemin kaplamasını tercih edebilirsiniz. Fayanslar her zaman ev için zeminde tercih edilen ürünlerdendir. Temizliği oldukça kolay ve ev içinde de en kullanışlı ürünlerden olmasının yanı sıra ahşap sıcaklığı da evinizi daha sıcak gösterecek.

Zeminlerde Renk Seçimi

Modern mimaride artık zeminler sıradanlıktan çıktı. Dilediğiniz renk ve deseni evinizde zemin kaplaması olarak tercih edebilirsiniz. Modern bir dekorasyon hazırlamak istiyorsanız zemin rengini siyah olarak tercih edebilirsiniz.
Siyah parlak bir fayans zemin kaplaması ile eviniz modern bir şekilde tasarlayabilirsiniz. Ancak zemin kaplamalarının rengini ve desenini seçerken mobilyalarınızı da hesaba katmanızda fayda olacaktır.
Çok renkli bir mobilya takımınız ve aksesuarlarınız var ise zemin tonu oldukça sade ve desensiz olmalıdır. Yine sade bir mobilya takımını tercih edecekseniz renkli ve desenli zemin kaplamalarını tercih ederek eviniz dekore edebilirsiniz.